LOs lærlingpatrulje 2023

Gå til hovedinnhold Gå til navigasjon

LOs lærlingpatrulje 2023

I perioden 30. oktober til 17. november 2023 skal LOs lærlingpatrulje på veien.

Lærlingene er framtidens fagarbeidere. Det å jobbe for lærlingenes arbeidsvilkår har alltid vært viktig for LO og LOs forbund. Gjennom lærlingpatruljen lærer vi mye om lærlingenes hverdag som vi kan ta med oss i det videre arbeidet. Ved å gi flere lærlinger informasjon og gode verktøyer, sørger vi for at læretiden blir så god som mulig.

Derfor trenger vi at du blir med oss for å passe på at alt er som det skal være. Det er viktig å skape forståelse for at lærlinger er en del av det ordinære arbeidslivet og har behov for beskyttelse og det sosiale fellesskap medlemskapet gir. Derfor arrangerer LO lærlingpatruljen. 

Ved å delta på LOs lærlingpatrulje vil du bli kjent med mange andre ungdommer som er medlem i et LO-forbund, du vil lære mye om spillereglene i arbeidslivet, og du får være med i et viktig arbeid som bidrar til å sikre en god læretid for lærlingene i Norge. 

LOs lærlingpatrulje krever ingen forkunnskaper for å delta og LO vil gi deg nødvendig kunnskap gjennom kurs i forkant av patruljen. 

Ønsker du å delta? Her finner du påmelding til ditt fylke:

Troms og Finnmark

Gjennomføring: 6. - 10. november
Kurs: 5. november

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Kirsten Lia
Telefon: +47 473 84 119
Epost: kirsten.lia@lo.no

Nordland

Gjennomføring: 13. – 17. november
Kurs: 12. november

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Adrian Traasdahl
Telefon: +4741251955
Epost: adrian.traasdahl@LO.no

Trøndelag

Gjennomføring: 13. - 15. november
Kurs: 13. november

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Martin Morken
Telefon: +4798805231
Epost: Martin.Morken@LO.no

Møre og Romsdal

Gjennomføring 30. oktober - 3. november
Kurs: 29. oktober

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Joakim Silkoset
Telefon: +4795202971
Epost: joakim.silkoset@LO.no

Vestland

Gjennomføring: 6. november – 17. november
Kurs: 13. oktober - 15. oktober

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Petter Solvi
Epost: petter.solvi@lo.no

Ansvarlig ungdomssekretær: Emilie Braaten Mjøs
Telefon: +47 407 63 279
Epost: emilie.braaten.mjos@lo.no

Rogaland

Gjennomføring: 30. oktober – 10. november
Kurs: 7. - 8. oktober

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Daniel Gudbrandsen
Telefon: +4793282153
Epost: Daniel.Gudbrandsen@LO.no

Agder

Gjennomføring: 6. – 10. november
Kurs: 4. november

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Hannah Olsen
Telefon: +4747246263
Epost: hannah.olsen@LO.no

Ansvarlig ungdomssekretær: Tommy Tverdal
Telefon: +47954 14 431
Epost: tommy.tverdal@LO.no

Vestfold og Telemark

Gjennomføring: 6. november – 10. november
Kurs: TBA

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretærer: Martine Øverland
Epost: martine.overland@lo.no

Telefon: 464 48 933

Østfold

Gjennomføring: 6. november – 10. november
Kurs: 30. og 31. oktober

Påmelding

Påmeldingsfrist 29. oktober.

Ansvarlig ungdomssekretær: Oscar Undahl
Telefon: 976 35 288
Epost: oscar.undahl@lo.no

Buskerud

Gjennomføring: 6. november - 10. november
Kurs: 4. - 5. november

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Christine Knutsen
Telefon: +4799274595
Epost: Christine.Knutsen@LO.no

Oslo/Akershus

Gjennomføring: 30. oktober - 3. november
Kurs: 10. oktober og 24. oktober.

Påmelding

Ansvarlig faglig ungdomssekretærer:

Irene Einan
Telefon: 99291050
E-post: Irene.einan@lo.no

Håkon Magnussen
Telefon: 98477874
E-post: hakon.magnussen@lo.no

Innlandet

Gjennomføring: Uke 44
Kurs: 23. oktober

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Therese Flovikholmen
Epost: therese.flovikholm@lo.no
Telefon: +4748276802

Kontakt