Tidligere LO-leder Roar Flåthen deltar i panelet når LO Ingeniør og FLT Kongsberg inviterer til debatt!
Lys i tunellen på Kongsberg?
LO Ingeniør og FLT Kongsberg inviterer til frokostmøte 6. juni kl. 08.30 i Kongsberg Teknologipark.
Flere bedrifter på Kongsberg er tungt preget av nedbemanning, men finnes det lys i tunnelen? Ja, det tror vi det gjør. Kongsbergbedriftene har lange tradisjon for å sørge for å være i forkant i utvikling av ny teknologi samt å beholde kompetansen.
LO Ingeniør nettsider
For å belyse troen på at Kongsberg-industrien kan nå nye høyder har vi invitert 3 personer til å gi sine betraktinger om veien frem til dagens situasjon og fremtidens muligheter.
Meld deg på her!
Roar Flåthen jobbet ved Kongsberg Våpenfabrikk da krisen var et faktum på 80-tallet. Seinere har han vært hovedkasserer i Fellesforbundet, nestleder i LO og LO-leder fra 2007-2013.
Even Aas er konserndirektør i Kongsberg Gruppen. Har tidligere jobbet i LO og vært politisk rådgiver og statssekretær for handel og skipsfart i Utenriksdepartementet.
Lise Wiik, Ap er varafylkesordfører i Buskerud, (tidligere ordfører i Notodden)
Ordstyrer: Wegard Harsvik fra LO