Dette skjer i Østfold 1. mai 2019

Gå til hovedinnhold Gå til navigasjon

Dette skjer i Østfold 1. mai 2019

1. mai er en internasjonal demonstrasjonsdag for arbeiderbevegelsen. Dette er det som skjer i Østfold den 1. mai i år.

Årets paroletema er «Sterkere fellesskap».

Fredrikstad
I Fredrikstad går 1. mai toget fra Tollbodplassen til Stortorvet kl. 14:00.
Hovedarrangementet vil foregå på Stortorvet fra kl. 15:00.
Her vil blant annet ordfører Jon Ivar Nygård være hovedtaler.
For mer informasjon om arrangementene i Fredrikstad klikk HER og HER

Sarpsborg
I Sarpsborg er det oppmøte på Torget kl. 12:15. 1. mai toget vil gå kl. 12:30.
Ruten til toget vil være Torget - Roald Amundsensgt. - Sigvat Skalds gt. – Glengsgata -Pellygt – Rosenqrantsgt. - St.Mariegt. – Torget.
Hovedarrangementet vil foregå på Torget fra kl. 13:00.
Her vil blant annet ordfører Sindre Martinsen Evje være hovedtaler.
For mer informasjon om arrangementene i Sarpsborg klikk HER

Halden
I Halden er det oppmøte på Halden torg kl. 12:30. 1. mai toget vil gå fra Halden torg til Bustrudparken kl. 13:00.
Hovedarrangementet vil foregå i Bustrudparken fra kl. 13:15 eller så fort toget er fremme.
Her vil blant annet Odd Hallgeir Larsen fra Fagforbundet være hovedtaler.
For mer informasjon om arrangementene i Halden klikk HER

Moss
I Moss går 1. mai toget fra Storebro til Kirkeparken kl. 14:00.
Hovedarrangementet vil foregå i Kirkeparken fra kl. 14:30.
Her vil blant annet ordfører Hanne Tollerud være hovedtaler.
For mer informasjon om arrangementene i Moss klikk HER

Indre Østfold (Askim)
I Askim vil 1. mai toget går fra Folkets Hus til Folkeparken kl. 15:00.
Hovedarrangementet vil foregå i Folkeparken fra kl. 15:30.
Her vil blant annet Indre Østfold Ap ordførerkandidat Katrine H. Hansen være hovedtaler, tidligere LO leder Yngve Hågensen vil også holde en tale.
For mer informasjon om arrangementene i Indre Østfold klikk HER

Her er hovedtalere, klokkeslett og sted på 1. mai arrangementene i Østfold 2019:

Sted: Tid: Taler: Info:
Aremark 11.00 Andreas Lervik Furulund
Borgen og Søndre Skjeberg 17.00 Terje Olsson Skjeberg rådhus
Fredrikstad 15.00 Jon Ivar Nygård Stortorvet
Halden 13.30 Odd Hallgeir Larsen Busterudparken
Hvaler 12.30 Mona Vauger Skjærhalden
Indre Østfold 15.30 Kathrine Hestø Hansen Folkeparken
Marker 13.00 Svein Roald Hansen Folkets Hus
Moss 14.00 Hanne Tollerud Kirkeparken
Moss – partiarrangement 16.00 Kristine Nordenson Kallset Kunstgalleriet
Rakkestad 13.00 Elise Bjørnebekk-Waagen Rakkestadhallen
Rygge 11.00 Siv Henriette Jacobsen Rygge museum
Råde 09.00 Stein Erik Lauvås Bøndenes Hus
Sarpsborg 13.00 Sindre Martinsen-Evje Torget
Skiptvet 12.30 Stein Erik Lauvås Herredshuset
Spydeberg 10.00 Inger-Christin Torp Fjellheim
Torsnes 10.00 Anne Marit Godal Folkets Hus
Trøgstad 10.00 Maria Imrik Rådhuset
Våler 09.30 Ulf Lervik Svinndal skole