Meld deg på LOs sommerpatrulje

Gå til hovedinnhold Gå til navigasjon
Foto: LO/Sandra Skillingsås

Velkommen til LOs sommerpatrulje 2021

I perioden 28. juni – 16. juli 2021 skal LOs sommerpatrulje på veien for 36. året på rad.

Sommerpatruljen

Siden 1985 har LOs sommerpatrulje reist rundt i landet og besøkt ungdommer i sommerjobben sin. Hensikten med LOs sommerpatrulje er å informere ungdommer om pliktene og rettighetene i arbeidslivet, organisere flere ungdommer i et LO-forbund, og hjelpe ungdommer som har utfordringer i jobben sin.

Viktigheten av LOs sommerpatrulje viste seg i fjor da patruljen oppdaget en økning brudd på arbeidsmiljøloven, noe som ikke har skjedd på flere år. Mange unge er arbeidsledige, og konkurransen om sommerjobbene er tøffere enn på mange år. Det gjør at flere unge presses til å godta vilkår de ellers ikke hadde godtatt. Derfor trenger vi at du blir med oss for å passe på at alt er som det skal være.

Ved å delta på LOs sommerpatrulje vil du bli kjent med mange andre ungdommer som er medlem i et LO-forbund, du vil lære mye om spillereglene i arbeidslivet, og du får være med i et viktig arbeid som bidrar til et trygt og godt arbeidsliv for ungdommer i Norge.

Grunnet Covid-19 vil LOs sommerpatrulje gjennomføres med smitteverntiltak tilpasset situasjonen landet er i når patruljen skal gjennomføres. Patruljen kan derfor i ytterste konsekvens bli gjennomført som en ringepatrulje hvis smittetrykket tilsier at dette er nødvendig.

LOs sommerpatrulje krever ingen forkunnskaper for å delta og LO vil gi deg nødvendig kunnskap gjennom kurs i forkant av patruljen.

Ønsker du å delta? Her finner du påmelding til ditt fylke!

Troms og Finnmark

Gjennomføring: 28. juni – 9. Juli
Kurs: 26. – 27. juni

Påmelding

Ansvarlig Ungdomssekretær: Markus Gabrielsen
Telefon: +4790706436
Epost: Markus.Gabrielsen@LO.no

Nordland

Gjennomføring: 5. – 9. Juli
Kurs: 3. – 4. Juli

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Stine Kvarsnes
Telefon: +4740317539
Epost: Stine.Kvarsnes@LO.no

Trøndelag

Gjennomføring: 5. – 9. Juli
Kurs: 17. – 18. Juni

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Martin Morken
Telefon: +4798805231
Epost: Martin.Morken@LO.no

Møre og Romsdal

Gjennomføring 5. – 13. Juli
Kurs: 24. – 25. juni

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Iselin Blakkestad
Telefon: +4797464485
Epost: Iselin.Blakkestad@LO.no

Vestland

Gjennomføring: 28. juni – 13. Juli
Kurs: 12. – 13. juni

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Miriam Sorø
Telefon: +4799400659
Epost: Miriam@LO.no

Rogaland

Gjennomføring: 28. juni – 7. Juli
Kurs: 18. – 19. Juni

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Daniel Gudbrandsen
Telefon: +4793282153
Epost: Daniel.Gudbrandsen@LO.no

Agder

Gjennomføring: 28. juni – 3. Juli
Kurs: 17. – 18. juni

Påmelding

Ansvarlig Ungdomssekretær: Susanna Wolfgramm
Telefon:
Epost: Susanna.Wolfgramm@LO.no

Vestfold og Telemark

Gjennomføring: 5. – 9. juli
Kurs: 1.- 2. Juni

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Christine Rise
Epost: Christine.Ingebrethsen.Rise@LO.no

Viken Oslo

Gjennomføring: 28. juni – 9. Juli
Kurs: 19. – 20. Juni

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretærer: Christine Knutsen og Irene Einan
Epost: Irene.Einan@LO.no
Christine.Knutsen@LO.no

Telefon:
Irene: +4790209238
Christine: +4799274595

Innlandet

Gjennomføring: 28. juni – 9. juli
Kurs:

Påmelding: Linda.Kristin.Rye@LO.no

Ansvarlig ungdomssekretær: Linda Kristin Rye
Epost: Linda.Kristin.Rye@LO.no

Telefon: +4790624047

Kontakt