Meld deg på LOs sommerpatrulje

Gå til hovedinnhold Gå til navigasjon
Foto: LO/Sandra Skillingsås

Velkommen til LOs sommerpatrulje 2022

I perioden 27. juni – 15. juli 2022 skal LOs sommerpatrulje på veien for 38. året på rad.

Sommerpatruljen

Siden 1985 har LOs sommerpatrulje reist rundt i landet og besøkt ungdommer i sommerjobben sin. Hensikten med LOs sommerpatrulje er å informere ungdommer om pliktene og rettighetene i arbeidslivet, organisere flere ungdommer i et LO-forbund, og hjelpe ungdommer som har utfordringer i jobben sin.

Viktigheten av LOs sommerpatrulje viste seg i fjor da patruljen for andre år på rad oppdaget en økning brudd på arbeidsmiljøloven. Mange unge er arbeidsledige, og konkurransen om sommerjobbene er tøff. Det gjør at flere unge presses til å godta vilkår de ellers ikke hadde godtatt. Derfor trenger vi at du blir med oss for å passe på at alt er som det skal være.

Ved å delta på LOs sommerpatrulje vil du bli kjent med mange andre ungdommer som er medlem i et LO-forbund, du vil lære mye om spillereglene i arbeidslivet, og du får være med i et viktig arbeid som bidrar til et trygt og godt arbeidsliv for ungdommer i Norge.

LOs sommerpatrulje krever ingen forkunnskaper for å delta og LO vil gi deg nødvendig kunnskap gjennom kurs i forkant av patruljen.

Ønsker du å delta? Her finner du påmelding til ditt fylke!

Troms og Finnmark

Gjennomføring: 27. juni – 8. Juli
Kurs: 25. – 26. juni

Påmelding

Ansvarlig Ungdomssekretær: Markus Gabrielsen
Telefon: +4790706436
Epost: Markus.Gabrielsen@LO.no

Nordland

Gjennomføring: 4. – 9. Juli
Kurs: 2. – 3. Juli

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Sondre Willassen
Telefon: +4741637649
Epost: sondre.willassen@LO.no

Trøndelag

Gjennomføring: 4. – 8. Juli
Kurs: 24. – 25. Juni

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Martin Morken
Telefon: +4798805231
Epost: Martin.Morken@LO.no

Møre og Romsdal

Gjennomføring 4. – 12. Juli
Kurs: 16. – 17. juni

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Joakim Silkoset
Telefon: +4795202971
Epost: joakim.silkoset@LO.no

Vestland

Gjennomføring: 27. juni – 12. Juli
Kurs: 10. – 12. juni

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Egil Vestrheim
Telefon: +4746796589
Epost: egil.vestrheim@LO.no

Rogaland

Gjennomføring: 4. juli – 12. Juli
Kurs: 24. – 25. Juni

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Daniel Gudbrandsen
Telefon: +4793282153
Epost: Daniel.Gudbrandsen@LO.no

Agder

Gjennomføring: 4. juli – 8. Juli
Kurs: 25. – 26. juni

Påmelding

Ansvarlig Ungdomssekretær: Hannah Olsen
Telefon: +4747246263
Epost: hannah.olsen@LO.no

Vestfold og Telemark

Gjennomføring: 4. – 8. juli
Kurs: 15. og 16. juni.

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretærer: Erlend Andresen og Martine Øverland
Epost: erlend.andresen@LO.no
martine.øverland@lo.no

Telefon:
Erlend Andresen: +4748249887
Martine Øverland: +4746448933

 

Viken Oslo

Gjennomføring: 27. juni – 8. Juli

Kurs:

Gamle Buskerud: 11-12 juni på Grand Hotell i Kongsberg

Oslo og Akershus: kveldskurs 7-8. juni og dagskurs 14.juni

Gamle Østfold: 7-8.juni

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretærer: Christine Knutsen og Irene Einan
Epost: Irene.Einan@LO.no
Christine.Knutsen@LO.no

Telefon:
Irene: +4790209238
Christine: +4799274595

Innlandet

Gjennomføring:  27. juni til 8. juli.
Kurs:  Del 1 av kurset er 8 juni i Østerdalen eller 9. juni i Gjøvik. Del 2 vert digitalt.

Påmelding

Ansvarlig ungdomssekretær: Ingrid Myhr
Epost: ingrid.tonseth.myhr@lo.no

Telefon: +4795095004

 

Kontakt