Autorisasjon av manuellterapeuter

Skriv ut Tips
Autorisasjon av manuellterapeuter vil være en logisk oppfølging av samhandlingsreformen, mener Peter Chr. Lehne i Norsk Manuellterapeutforening. Han får støtte av LOs nestleder Gerd Kristiansen.
Foto: Trond Isaksen

- Vi forventer at Helse- og omsorgsdepartementet foretar en helhetlig vurdering av autorisasjonsspørsmålet. Autorisasjon av manuellterapeuter vil være en logisk oppfølging av samhandlingsreformen. Det vil avlaste fastlegene, styrke kommunehelsetjenesten og arbeidet med et inkluderende arbeidsliv, sier leder av Norsk Manuellterapeutforening Peter Chr. Lehne.

 

Helsedirektoratet har i dag offentliggjort en rapport til Helse- og omsorgsdepartementet om autorisasjon av manuellterapeuter.

 

- Norsk Manuellterapeutforening er glad for at rapporten viser at autorisasjon er fullt mulig, og at rapporten på ingen områder motbeviser våre gode argumenter for autorisasjon. Når det er sagt, er vi uenig i konklusjonen som ikke anbefaler autorisasjon. Rapporten fremstår som mangelfull og ensidig, og vi ser behovet for å supplere den slik at departementet får et best mulig beslutningsgrunnlag. NMF ser fram til den politiske behandlingen av saken, sier Lehne.

 

LOs nestleder Gerd Kristiansen tar utredningen til etterretning.

 

- Vi støtter Norsk Manuellterapeutforenings arbeid overfor departementet, sier Gerd Kristiansen.

 

Les mer på sidene til Norsk Manuellterapeutforening

 

Kontaktperson:
Hege Nilsen Ahlquist hna@lo.no

Andre artikler om Organisatoriske nyheter:


Flere nyheter fra Organisasjonsavdelingen:

Til nyhetsarkivet

Av: Organisasjonsavdelingen.

Publisert: 21.02.2012 Endret: 21.02.2012


Til toppen Tilbake til artikkellisten
 
Velg distrikt:
Mer om medlemskap
Kontakt
Ståle Dokken
Avdelingsleder


Kontakt:

Logo

Landsorganisasjonen i Norge
Youngsgate 11
0181 Oslo

 

Telefon: 03200
Telefaks: 23 06 17 43
E-post: lo@lo.no

© Landsorganisasjonn i Norge, Org nr. 971 074 337