LO samarbeider med fagbevegelsen i Palestina, Jordan, Jemen og de to faglige paraplyorganisasjonene ICATU og USTMA. Situasjonen i Midtøsten er fortsatt anspent.
LO sekretær Kristian Tangen besøkte onsdag formiddag landsbyen Bil`in som har blitt kjent for sin kamp mot israelske settlere og mot muren som har ødelagt mye av livsgrunnlaget for byen.
LO oppfordrer norske myndigheter til å bidra positivt til anerkjennelse av palestinsk stat under FNs generalforsamlings møte 20. september 2011.
Stor demonstrasjon på Vestbredden i kampen for minstelønn. Palestinsk fagbevegelse mobiliserte flere tusen foran det palestinske parlamentet.
- Fagbevegelsen i Bahrain, GFBTU har bekreftet rapporter om brutal og aggressiv adferd fra sivilkledde sikkerhetsstyrker, som skyter på arbeidere på vei til og fra jobb. Det skriver LO i et brev til Utenriksdepartementet.
Shaher Sae`d generalsekretær i palestinsk fagbevegelse holdt appell på EL&IT landsmøte som åpnet i går. Shaher kritiserte Israels okkupasjon i sterke ordelag.
Generalsekretæren i palestinsk fagbevegelse, Shaher Sa’ed, er invitert som gjest på EL & IT Forbundets landsmøte som starter 10. mars kl 18.00 i Oslo Kongressenter, Folkets Hus.
© Landsorganisasjonn i Norge, Org nr. 971 074 337