Pensjon er det vi skal leve av når vi ikke lenger kan jobbe. Folketrygden er vår viktigste pensjonsordning. I tillegg kommer tjenestepensjonsordninger betalt av arbeidsgiver og individuelle pensjonsordninger.
Det er nå vedtatt endringer som gir utestasjonerte arbeidstakere bedre muligheter til å fylle kravene til å få avtalefestet pensjon.
Aftenposten har i dag, søndag 18. desember, en misvisende framstilling om at LO kaster ut eldre ansatte.
Uttalelse fra LOs sekretariat 30. mai 2011.
Regjeringen har fastsatt nytt grunnbeløp og reguleringen av pensjoner. Endringene gjelder fra 1. mai 2011.
- Jeg er fornøyd med at Regjeringen har kommet LO i møte på viktige punkter i forslaget til ny uføretrygd og alderspensjon for uføre, sier LO-leder Roar Flåthen.
LO mottar mange henvendelser etter innslag om pensjon på Dagsrevyen 2. februar.
© Landsorganisasjonn i Norge, Org nr. 971 074 337